Petr Vachler Česká republika

režisér, scenárista, producent (live)

Vystudoval defektologii na Pedagogické fakultě UK v Praze. Poté studoval scenáristiku na FAMU. Počátkem 90. let vzniká jeho produkční firma VAC – Vachler Art Company. V roce 1993 založil výroční filmové ceny Český lev. O dva roky později založil i Českou filmovou a televizní akademii (ČFTA), kde byl 18 let výkonným ředitelem. Vyrobil řadu televizních pořadů jako například Kinobox, Prology, Vsaďte se, Rozmarná léta českého filmu, Tváře českého filmu či dokumentární seriály jako Top 10 Secrets and Mysteries. Dnes vyrábí pořady do celého světa. Natočil též celovečerní hraný film Doblba! Je i producentem a režisérem seriálu Detektor, který se zabýval nejvýznamnějšími a také nejzáhadnějšími otázkami ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Má reálnou osobní  zkušenost s UFO a další neobvyklé zkušenosti s běžnou realitou.

V současné době dokončuje celovečerní film Tajemství a smysl života, připravuje projekt Inspiration Europe pro americkou Gaia TV a v tvůrčím tandemu s Janem Stehlíkem dokončuje pro Netflix a History Channel šestidílný dokumentární mini seriál TOP Secret UFO Projects: Declassified, na kterém se jako externí konzultant podílela i redakce Sueneé Universe . Některé projekty nám Petr Vachler představí v komentovaných video ukázkách.

Tajemství a smysl života (2020):

„Prosím tě, představ si, že hmota je tvořená převážně v podstatě z prázdnýho prostoru, to znamená, že my teoreticky jsme schopný projít třeba zdí…“

TOP Secret UFO Projects: Declassified (2020):

Mezi účinkujícími v tomto dokumentárním seriálu jsou i naši hosté: Robert Flesicher a Valery Uvarov (KSU 2019).

Na konferenci nám představí film Tajemství a smysl života a pohovoří o výskytu UFO na Šumavě, které díky časté aktivitě ET přezdívá česká AREA 51.